VÄRSKE KALA SAAREMAALT

Saaremaa ja saarlased on tuntud oma puhaste maitsete ja kvaliteetse toidu poolest. Iga saarlase toidulaualt leiab kala, mille headuse tagab teadmine, et isepüütud, roogitud ja töödeldud kala on kasvanud Saaremaa rannikuvetes. Samu põhimõtteid jälgib rangelt ka PRFoodsi värske Saaremaal kasvanud forell, mille leiab poest Heimon Kala kaubamärgi alt.

Kala on kasulik toiduaine, sisaldades mitmeid inimorganismile vajalikke aineid ja vitamiine. Meie laiast tootevalikust leiab igaüks endale midagi meelepärast – kas siis klassikalised viilutatud kalafileed, laste lemmikud kalakotletid või pidulikumaks sündmuseks kvaliteetne forellimari.

Meile on oluline keskkonnahoid ja -säästlik mõtlemine. Kasutame tootmises päikeseenergiat, tootepakendites oleme kile ja plastiku vahetanud välja papi ja puidumassi vastu, nii palju kui see toidutööstuses võimalik on.

HEIMON KALA PEAKOKA KÖÖGIS

Mihkel Heinmets on Heimon Kala foodtrucki peakokk.

Mihkel on varasemalt töötanud väga erineva iseloomuga toidukohtades - Michelini tärniga restoranis, Ammende Villa ja Gurmeeteatri peakokana, juhtinud Dinner in the Sky köögipoolt ja edendanud Eesti tänavatoidukultuuri. Täna teeb Mihkel süüa meie kalast ja Heimon Kala foodtruck on kohal kõigil suurematel vabaõhuüritustel üle Eesti. Foodtrucki menüü peategelane on loomulikult kala, aga ka muu maitsev tänavatoiduklassika. Meie hitid on kohapeal värskelt suitsutatud forell, kalaburger Heimoni forellikotletiga, aga ka rukkipaneeringus räimefileed värske aiarohelise salatiga.

Vaata Heimon Kala foodtrucki graafikut meie Facebooki lehelt ja tule maitse mõnusalt hõrku tänavatoitu meie imeheast kalast!

TERVISLIK JA MAITSEV

Kala on sinu tervisele eriti kasulik ja hea. Vikerforell sisaldab ohtralt valku ja Oomega-3 rasvhappeid, D- ja B12-vitamiini. Oomega-3 rasvhapetel on uuringutega tõestatud positiivne toime nii laste kui ka täiskasvanute südamele, ajule ja mälule, nägemisele ning kogu organismi arengule ja immuunsusele. Oomega-3 rasvhapped on vajalikud nägemise normaalseks arenguks ja nägemisteravuse säilitamiseks. Lisaks aitavad need langetada vererõhku ja normaliseerida kolesterooli taset veres, parandavad vere hüübivust ja hoiavad veresooned elastsetena. D-vitamiin on vajalik kaltsiumi imendumiseks soolestikust ja mõjutab eelkõige luude kasvu, arengut, tugevust ning vähendab vanemas eas osteporoosi haigestumise riski. Et saada toidust kätte vajalik kogus D-vitamiini, tuleks süüa päevas umbes 50g punast "rasvast" kala, nagu vikerforell ja lõhe. Valgud moodustavad umbes 15–20% inimese kehamassist ja valkude põhiülesanne on organismi kasvamise, ehituse ja arengu tagamine. Kalavalgud sisaldavad asendamatuid aminohappeid taimset päritolu valkudest rohkem.

Rikastatud valkudega Rikastatud Omega 3 rasvhapete Rikastatud B-vitamiini Rikastatud D-vitamiini

EDASIMÜÜJAD